regeneracja turbosprężarek garett -samochody osobowe

Regeneracja turbosprężarek polega na wymianie wewnętrznych elementów turbosprężarki na nowe, dokładnym złożeniu, wyważeniu i doważeniu na profesjonalnych maszynach fimy Cimat.

regeneracja turbosprężarek-samochody osobowe regeneracja turbosprężarek Rotortech- samochody osobowe

Zajmujemy się regeneracją turbosprężarek następujących firm:

HOLSET,GARRETT, SCHWITZER, KKK, IHI, MITSUBISHI.

Regenerujemy turbiny do wszystkich modeli samochodów osobowych. Regeneracja turbosprężarek do samochodów osobowych to najczęściej wykonywany typ regeneracji.

Samochody osobowe stanowią największy udział w temacie zapytań dotyczących regeneracji turbosprężarek.

Przed dopuszczeniem do sprzedaży zregenerowane turbosprężarki przechodzą intensywne testy obciążeniowe i testy przepływu wykonywane na najnowszym urządzeniu firmy CIMAT –  Turbo Test.

turbo test - regeneracja turbosprężarek- samochody osobowe

Do każdej turbosprężarki dołączamy protokół doważenia i test przepływu będący potwierdzeniem i uzupełnieniem profesjonalnie wykonanej usługi.

Pierwszym etapem jest ocena i diagnoza przyczyn zniszczenia starej turbosprężarki pozwalająca wyeliminować ponowne uszkodzenie jeśli wymiana turbosprężarki nastąpi bez uwzględnienia przyczyn jej uszkodzenia.

Przyczyny uszkodzeń najczęściej leżą po stronie wadliwej pracy podzespołów silnika i nie powinny być ignorowane, chociażby ze względu na chęć redukcji kosztów związanych z wymianą turbosprężarki. Niejednokrotnie może to być drobna wada, a jej usunięcie zaoszczędzi nam kosztów w przyszłości. Ważne są też wskazówki co do prawidłowego użytkowania samochodów z turbodoładowaniem.

Do najczęstszych przyczyn uszkodzeń zaliczamy:

  • popękany kolektor wydechowy
  • uszkodzone świece żarowe
  • uszkodzone klapki kolektora ssącego
  • uszkodzony zawór EGR
  • nieszczelność układu dolotowego
  • zbyt rzadka wymiana filtra powietrza
  • zbyt rzadka wymiana oleju bądź zastosowanie niewłaściwego oleju dla danego modelu silnika
  • zatkana odma
  • zły montaż lub obsługa urządzeń znajdujących się przy układzie dolotowym

Wymiana turbosprężarki nie powinna polegać więc tylko na  jej zamianie na nową, ale również na wyciągnięciu wniosków z zaistniałej sytuacji i usunięciu przyczyn z jakich nastąpiło jej zniszczenie.

Na ile zatem wystarcza regeneracja turbosprężarki? – Tak często formułowane jest pytanie, o to czy warto regenerować, czy nie lepiej kupić używkę bądź nową turbosprężarkę…

Odpowiedź jest następująca:

Profesjonalnie wykonana usługa regeneracji na sprawdzonych, wysokiej jakości częściach i na bazie kompletnego zespołu maszyn służącego do regeneracji pozwala uzyskać turbosprężarkę, do co której wymagania są jednakowe, jak do nowej. Prawidłowo zregenerowana turbosprężarka nie różni się niczym od nowej.

W przypadku turbin używanych, ich historia zawsze jest niejasna, a nie da się też w pełni ocenić, jak wyglądają jej wewnętrzne elementy, tak więc ten wybór wiąże się zawsze z pewnym ryzykiem.

Prawidłowo zdiagnozowana przyczyna, profesjonalna regeneracja turosprężarki oraz usunięcie nieprawidłowości które spowodowały usterkę daje w efekcie wszystkie pożądane parametry pracy silnika.

Na regenerowane turbosprężarki udzielamy 12-24 miesięcy gwarancji.